Forum rodu Xanto

Forum należące do rodu Xanto

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-04-10 12:35:24

 Kakashi

Administrator

Ród Xanto - Przyszłość

Nastał czas w którym należy poważnie zastanowić się nad racją bytu rodu. Jak każdy wie, ród Xanto został stworzony na podstawie WoA. Gdy WoA upadło pociągło za sobą ród który był formą klimatycznej organizacji. Możemy dalej myśleć jakie Xanto było kiedyś i użalać się nad jego stanem, albo zrobić coś konstruktywnego i oprzeć na tym jego przyszłość. Destruktywny wpływ czasu odkrywa nowe możliwości. Nie jesteśmy już grupą dzieciaków które mają w grze wspólny wirtualny cel. Część z nas ma prace, cześć możliwość... Proponuje przedstawić i wykorzystać wszelkie wpływy jakie posiadamy oraz propozycje nowych form jakie mógłby przybrać/reprezentować ród.











Tutaj bedę zamieszczał (jak będziecie chcieli) faktyczne możliwości poszczególnych Xanto.


Kakashi - Technik Informatyk - Programista z zamiłowania

--- Języki programowania:
- HTML
- CSS
- JavaScript
- PHP
- C++
- Java

--- Kreatywność twórcza:
- "Milion pomysłów na sekundę"
- Tworze gry zarówno na platformę systemową jak i w technologiach internetowych (stworzyłem własny silnik przypominający Vallheru od podstaw)
- Zawodowo tworze strony internetowe i portale.

--- Rozwój fizyczny:
- Podstawy Kyokushin
- Podstawy Ćwiczeń ogólno wzmacniających
- Freestyle Nun-chaku
- Odrobina doświadczenia w "zabawie" z ogniem

--- Zainteresowanie i znajomość subkultur metalowych
--- rodzina kuśnierska, możliwość tworzenia wyrobów skórzanych (Kurtek, spodni, akcesoriów)

--- Prowadzę serwis komputerowy
- Dostęp do sprzętu i hurtowni
- możliwość dokonywania napraw

--- Znajomość z profesorem Informatyki, amatorskim kowalem z zamiłowania oraz amatorskim lekarzem z zamiłowania.



Vermilion - Student turystyki

--- Pomoc do spraw metodyki spędzania wolnego czasu (wakacje itd)

--- Klimatyk:
- Tworzenie opisów i rozmówek
- Możliwość prowadzenia funkcji fabularnej

--- Zainteresowanie fotografią

--- Umiejętność gry na gitarze basowej

--- Doświadczenie ze sprzętem rowerowym



Max - Technik Spedytor - Zarządzanie transportem

--- Informatyka
- Podstawy programowania
- Obeznanie z działem IT

--- Zainteresowanie II Woją Światową

--- Zainteresowanie medycyną

--- Znajomość mechaniki i elektroniki (?)

--- Kreatywność twórcza


******************************************************************
* Cykl życia i śmierci trwa nadal, My pozostaniemy przy życiu... a oni... umrą. *
******************************************************************

Offline

 

#2 2013-04-10 12:40:50

 Kakashi

Administrator

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Oto moje propozycje co do rodu:

- Można zrobić z niego grupe ludzi posiadających możliwości z których korzystałby cały ród. Pomoc wewnętrzna dla członków itd (np. ktoś prowadzi jakiś projekt i szuka grafika, albo ktoś potrzebuje jakichś koszulek a ktoś inny ma możliwość załatwienia tanio) Możliwości te można by ukierunkowywać tak aby odnosić większe korzyści.

- Możemy stworzyć coś takiego jak WoA i osadzić w nim ród.

- Możemy zainwestować w coś i zajmować się prowadzeniem tego czegoś.


******************************************************************
* Cykl życia i śmierci trwa nadal, My pozostaniemy przy życiu... a oni... umrą. *
******************************************************************

Offline

 

#3 2013-04-10 13:08:50

Max

Moderator

Punktów :   

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Od czegoś trzeba zacząć :)


VIVE MEMOR, QUAM SIS AVEI BREVIS

"Żyj pamiętając, jak krótkie jest twe życie"

Offline

 

#4 2013-04-13 19:52:09

 Kakashi

Administrator

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Więc zacznijcie od przedstawienia swoich propozycji, wizji, oraz możliwości.


******************************************************************
* Cykl życia i śmierci trwa nadal, My pozostaniemy przy życiu... a oni... umrą. *
******************************************************************

Offline

 

#5 2013-04-14 19:49:12

Amilius Xanto

Xanto

Punktów :   

Re: Ród Xanto - Przyszłość

jestem za robieniem kasy :) trudne czasy nastają, współpraca finansowa zawsze spoko, udzielanie pożyczek bez % na krótki okres czasu w sytuacjach awaryjnych? Wspólne konto oszczędnościowe, z którego w przyszłości można finansować jakikolwiek wspólny cel, a kasa będzie zarabiała nędzne kilka % rocznie? założenie jakiegoś wspólnego konta do zarabiania kasy w stylu google adsense, i wstawianie tych reklam gdzie się da? Raczej marne pomysły, ale ciężko mi wymyślić coś innego

a co do tego o co Kakash pytał - ja obecnie nie mam zbyt wiele do zaoferowania :/  Studiuję turystykę, więc moge co najwyżej pomóc w sprawach związanych ze spędzaniem wolnego czasu, pomóc znaleźć fajne wakacje itd. Jeżeli chodzi o ewentualny system który mogli byśmy tworzyć, jestem skłonny pomóc fabularnie (tworzenie opisów, pełnienie jakiejś funkcji fabularnej) na żadnych językach programowania niestety się nie znam...

interesuję się tyle o ile fotografią, moje największe pasje to muzyka (uczę sie grać na basie) i rowery (pomagałem często w sklepie rowerowym, strasznie jara mnie śmiganie po górach, znam się co nieco na sprzęcie). Muzyka? HC, trochę punka, trochę metalu.

Nie wiem w czym jeszcze mógł bym być pomocny dla kogoś z nas <bezradny>
Fajnie było  by ustalić jakies proste, niezbyt wiążące zasady, ale jednak żeby JAKIEŚ były. Nie wiem do jakiego stopnia POWAŻNIE mieli byśmy działać? Może to raczej forma zabawy/coś totalnie luźnego?


EDIT: kolejna propozycja - w wypadku jakichś sytuacji gdzie jest konieczność zdobycia poparcia, zjednoczenia się np pojechanie na jakąś manifestacji, wsparcie jakiejś SŁUSZNEJ i dobrej inicjatywy, podpisanie się pod jakąś ciekawą i wartą tego petycja itd itp można np prosić na forum w odpowiednim wątku o taką pomoc, zawsze to już będzie kilka osób zamiast jednej :) nie mam w tej chwili żadnych konkretów na myśli, ale nie wiem, załóżmy że ktoś z naszego bliższego lub dalszego otoczenia będzie potrzebował pomocy bo będzie w ciężkiej sytuacji, można wtedy wesprzeć konto jego fundacji, przekazać 1% podatku, podpisać się pod jakąś petycją która ma komuś z nas pomóc w jakiejś słusznej sprawie... no mniejsza z tym, wiecie co mam na myśli xD Głównie chodzi o taką formę pomocy jak wsparcie i zjednoczenie się przy petycjach, manifestacjach itd itp Chyba da się to zrozumiec, czy zbyt namieszałem? :P

Ostatnio edytowany przez Amilius Xanto (2013-04-14 19:57:06)

Offline

 

#6 2013-04-15 22:37:57

 Kakashi

Administrator

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Żeby móc cokolwiek wspierać trzeba mieć do tego środki. Poparcie manifestacji czy podpisy petycji, tutaj chodzi o ilość ludzi, gdyby nas było 100 to może by miała jakiś sens. Szczerze mówiąc nikomu nie zależy na poparciu kogoś kto nic sobą nie reprezentuje. Bezprocentowa pożyczka w razie wypadku lub na wspólne cele, to już by miało większy sens, ale watpie by ktokolwiek dysponował z nas takim zapleczem finansowym aby pozwolić sobie na takie rzeczy + pożyczki trzeba zabezpieczać a nie wiadomo jak to wygląda z punktu prawnego. Finansowanie wspólnego celu i odniesienie wspólnych korzyści jak budowa/tworzenie czegoś, może jakieś prototypy urządzeń? Pytanie kto by mógł włożyć jakiś kapitał do "Skarbca rodu" bez obaw że przepadnie on na marne.

Vermilion z tego co wiem jest klimatykiem, może animacja jakichś scen? przedstawienia, sesje?

Powaga działania jaką niósł by ród zależała by od zainteresowania i możliwości członków. Jest nas 4, można w przyszłości zrobić jakąś zgrabną rekrutacje, ale ród musiałby sobą coś reprezentować konkretnego.


******************************************************************
* Cykl życia i śmierci trwa nadal, My pozostaniemy przy życiu... a oni... umrą. *
******************************************************************

Offline

 

#7 2013-04-16 10:09:18

Amilius Xanto

Xanto

Punktów :   

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Kakashi napisał:

Żeby móc cokolwiek wspierać trzeba mieć do tego środki. Poparcie manifestacji czy podpisy petycji, tutaj chodzi o ilość ludzi, gdyby nas było 100 to może by miała jakiś sens. Szczerze mówiąc nikomu nie zależy na poparciu kogoś kto nic sobą nie reprezentuje. Bezprocentowa pożyczka w razie wypadku lub na wspólne cele, to już by miało większy sens, ale watpie by ktokolwiek dysponował z nas takim zapleczem finansowym aby pozwolić sobie na takie rzeczy + pożyczki trzeba zabezpieczać a nie wiadomo jak to wygląda z punktu prawnego.

Wydaje mi się że zbyt poważnie do tego podchodzisz :> Raczej chodziło mi o to, że np Maxowi brakuje 50 zł na akademik a kase będzie miał dopiero w weekend, więc ma wtedy od kogo pożyczyć :P

a co do petycji - to 4 osoby to też już coś, nie chodzi o jakieś wielce reprezentowanie, tylko podpisanie się się/uczestniczenie w czymś większym

swoja drogą - strasznie nie fajnie że mieszkamy tak daleko od siebie, w wielu sytuacjach może to być zaletą, ale w co najmniej tylu równiez i wadą.

Offline

 

#8 2013-04-16 15:10:02

 Kakashi

Administrator

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Kwestia rozsiania teraz jest barierą, ale umożliwia nam większy dostęp do różnych rzeczy. Pozatym kiedyś w przyszłości można by zrobić "placówki" z miejscowymi "przywódcami" którzy werbowali by do rodu jakieś talenty, nadzorowaliby jakimiś lokalnymi zadaniami np. Przeprowadzenia rekonesansu pod względem miejsc do nocowania na zlot rodu itd itd, W sumie mały ród, mały budżet małe operacje więc takie wsparcia jak wyżej wymienione mogły by przejść. Myślę że na chwilę obecną to współpraca mogła by się rozwinąć nawet do tego że ja potrzebuje jakichś części rowerowych to ty mi możesz załatwić, ja coś tam z komputerami itd.

Położyłbym nacisk na coś bardziej twórczego, skoro Max jest mechanikiem, Vermilion dłubie w rowerach, ja mam doświadczenie w pokazach z ogniem... zróbmy prototyp mechanicznego ramienia z jakimiś ciekawymi widowiskowymi funkcjami... np. mini miotaczem ognia.

Trzeba nam ludzi którzy potrafią tworzyć... Poślij po Zerterna i Xarona żeby się zainteresowali.


******************************************************************
* Cykl życia i śmierci trwa nadal, My pozostaniemy przy życiu... a oni... umrą. *
******************************************************************

Offline

 

#9 2013-04-17 10:16:18

Amilius Xanto

Xanto

Punktów :   

Re: Ród Xanto - Przyszłość

juz do nich pisałem, i do divela jeszcze, ale coś ich tutaj nie ciągnie :>

a co do miotacza ognia, to Divel CHYBA jest/był strażakiem :P

Co do reszty tego co pisałeś - zbyt śmiałe wizje masz jak dla mnie. Lokalne grupy, lokalni przywódcy, kurwa, to mi zaczyna mafią zajeżdżać xD

Offline

 

#10 2013-04-17 12:49:01

 Kakashi

Administrator

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Przez swoje teorie spiskowe źle interpretujesz moje słowa, dlatego używałem cudzysłowu aby podkreślić nie dosłowność. Chodzi o to że jakby nas było więcej i np. wybieralibyśmy się do Wrocławia to nie pisałbym do 8 osób po kolei "Czy mógłbyś zorganizować nocleg itd itd", tylko napisałbym do lokalnego przedstawiciela, mentora, żeby ogarnął pare osób z okolicy i spróbował coś załatwić. Tak samo działało by to w drugą stronę, każdy szary użytkownik nie spamowałby bezpośrednio Administarcji pytaniami, prośbami itd, tylko zwracał by się do jakiejś konkretnej ogarniętej osoby która podsumowując wszystko kierowała zgrabnie to tam gdzie trzeba. Taki podział niósłby ze sobą oczywiście wady i zagrożenia, ale to tylko taka przykładowa wizja.

Skoro Divel jest/był strażakiem to było by jakieś BHP podczas testów.
Na dobry początek mógłby to być tylko fragment rękawicy metalowej, nie koniecznie skomplikowane, później coś się ulepszy, znajdzie się jakichś maniaków którzy chcieliby to zobaczyć itd itd, zrobi się żeby sikało wodą, pluło ogniem i takie tam. Albo zbudujmy baliste i bedziemy ja wynajmować jakimś Bractwom (Grupy osób dysponujące sprzętem i odgrywające średniowieczne pokazy). Zdarzało mi się ich widywać nie raz, a nawet oskurowywac tarcze.

Jak nie będziemy mieć odpowiednich ludzi do budowy czegoś, zawsze można zrobić jakiś portal na którym coś się dzieje (Tekstowe RPG, na pewno każdy w rodzie by chciał, jakiś portal sesji klimatycznych itd).

Gdy będzie nas więcej burza mózgów nabierze sensu.


******************************************************************
* Cykl życia i śmierci trwa nadal, My pozostaniemy przy życiu... a oni... umrą. *
******************************************************************

Offline

 

#11 2013-04-18 19:38:20

Max

Moderator

Punktów :   

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Heh Chłopaki na akademik mam :p
Ja to może wrócę do tematu konwersacji bo ciut odbiegła od torów. Sam kiedyś się zastanawiałem i do dzisiejszego dnia się zastanawiam co dalej. Widzę że ludziska opisują siebie w szczegółach więc i ja dołączę :D

Jeśli chodzi o mnie to jestem z zawodu technik spedytor i dalej kształcę się w tym kierunku inżynier potem magister jak dam radę :D Dla nie wtajemniczonych facet od zarządzania transportem itp. Moim zamiłowaniem są także komputery, programy, nowinki z działu IT itp. Znam tylko podstawowe języki programowania i nawet nie umywam się do Kakasha jeśli chodzi o ten dział. Z innej strony to interesuje mnie też historia szczególnie z II Wojny Światowej i kilka lat później, teorie spiskowe. Bardzo interesuje się też medycyną (zawsze chciałem zostać lekarzem akie niespełnione marzenie z dzieciństwa :D ).
Sama mechanika samochodowa jest dla mnie ciekawa i zamierzam ją poszerzać. Elektronika i inne tego typu ustroństwa też mnie ciekawią, zawsze jak widzę jakiś układ elektryczny czy mechaniczny (zautomatyzowany) to mnie zawsze interesuje jak on działa i jak jest zbudowany. Może dlatego że mam zbyt bujną wyobraźnię.

No ba że trzeba robić kasę :D Tylko winno się to dokładnie przemyśleć.


VIVE MEMOR, QUAM SIS AVEI BREVIS

"Żyj pamiętając, jak krótkie jest twe życie"

Offline

 

#12 2013-04-19 15:04:02

 Kakashi

Administrator

Re: Ród Xanto - Przyszłość

Analizując po kłódce nasze możliwości i biorąc pod uwagę nadanie rodowi jakąś pozycję/kształt w świecie myślę że jedną z rzeczy jaką moglibyśmy wykonać jest prowadzenie prac nad jakimś projektem internetowym. Jedną z moich propozycji może być tutaj budowa portalu do rozgrywek klimatycznych sesji (skoro ród powstał w fikcyjnym klimatycznym świecie to można go o taki oprzeć). Osobiście dawniej prowadziłem prace nad taką stroną, która umożliwiała by grającym dynamizm i wsparcie od strony prowadzących. Zaniechałem projekt ze względu na słomiany zapał zainteresowania ludzi. Z tego co pamiętam Vermilion grywał w takie rzeczy, więc gdyby miał kontakty do jakichś grup osób które mógłby być zainteresowane można by coś takiego tworzyć.

Może kiedyś w przyszłości okazało by się to rewolucyjnym pomysłem i można by pobierać drobną opłatę za rejestrację nowych graczy.
gdy byśmy mieli grafików, elektroników, programistów, mechaników... osoby tworzące, wtedy moglibyśmy zająć się porządnymi projektami.


******************************************************************
* Cykl życia i śmierci trwa nadal, My pozostaniemy przy życiu... a oni... umrą. *
******************************************************************

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.the-world-of-pokemon.pun.pl www.ef81.pun.pl www.mwsz-tir.pun.pl www.happyharvest.pun.pl www.dziecikwiaty.pun.pl